» دین » قربانی » مذهب «

khat19-pahlavi-9212در این باب که امروزه مفهوم واژه دین قربانی سوء استفاده مذاهب ابراهیمی شده، استادان و بزرگان بسیاری مطلب گفته و نوشته اند، ولی گویا باز هم آن دسته از هم میهنان که مغزهای خود را بسته اند و نمی خواهند بشنوند، همچنان آگاهی های ناقصشان را در این مورد تکرار می کنند و تمایلی به دانستن حقیقت ندارند.

به گفته استاد معین زاده، آنرا که خواب است می توان بیدار کرد ولی آنکه خود را به خواب زده نمی توان هرگز از خواب بیدار کرد. اما بهر روی، رسالت ما همان روشنگری در مورد مفاهیم ایرانشهری و فرهنگ ژرف ایران بزرگ است و برای باز گرداندن ایران عزیزمان به شکوه گذشته اش باید شکیبایی پیشه کرد و پایه های ایرانهشری را بارها و بارها گفت و تکرار کرد تا شاید گوش شنوایی پیدا شود و اجازه ندهیم مفاهیم زیبای ایرانی بدست دژ منشان مصادره شود.
اما در مورد واژه » دین » یا دئنا » باری دیگر می نویسم تا بتوانم زنگار زشتی که ادیان سامی بر این واژه اهورایی کشیدند را بزدایم. » دین » یا اگر درستتر بخواهم بگویم «دئنا » ، واژه ایست که نخستین بار در گاتهای پاک نام برده شده و به معنای » وجدان » می باشد. سپس در سده های بعدی، در متون پهلوی و نوشتارهای موبدان گرامی و همچنین شاهنامه فردوسی بزرگ و … نیز درست به همین معنا بکار رفته است.
امروزه مد شده که دوستان می گویند: ما دین نداریم… آیا می شود یک انسانی وجدان نداشته باشد که این عده با افتخار بسیار سینه شان را سپر می کنند و این جمله را به زبان می آورند؟؟؟ کاملا بدیهیست که داشتن دین ( وجدان ) برای هر انسانی در هر رتبه و جایگاهی که باشد شایسته و حتی بایسته است و حتی برای مقامهای بالاتر مانند شهریار کشور بیشتر بایسته است و سفارش بسیار هم در این مورد شده است.
اما شوربختانه این واژه زیبا هم مانند بسیاری از مفاهیم ژره آریایی مورد سوء استفاده مذاهب سامی قرار گرفت تا اینکه امروزه همگان از شنیدن این نام زیبا که پیرایه ای بایسته برای هر انسان می باشد ، گریزان شده اند. اما نمی دانند که فرق است میان دین ( وجدان ) و مذهب ( از ریشه ذهب ، راه و روش ، تعیین شریعت و باید و نباید ) .
حال اینکه مذاهب سامی تعریف این واژه زیبا را به خواست خود تغییر دادند و زشتی های خود را بر آن تحمیل کردند، تقصیر واژه زیبای دین است؟؟؟ اینکه ما کج فهم هستیم و بر کج فهمی خودمان پافشاری می کنیم، تقصیر واژه زیبای دین نیست، بلکه باید مفاهیم را ژرف نگریست. بین واژه کاملا پارسی دئنا که وجدان معنا می دهد و یکی از ویژگی های وجودی هر انسانی باید باشد و واژه تازی مذهب که انسان را بنده می داند و شریعت را به او تحمیل می کند و پیوسته با باید و نبایدهایش انسان را به سخره می گیرد، تفاوت از زمین تا آسمان است.
حال، چرا دانستن این تفاوت واژه بسیار مهم است؟ به این دلیل که نا آگاهان ، یا شاید هم دروندان، بلافاصله با برابر دانستن این دو واژه تلاش دارند دین راستین ایران زمین را باه مذاهب سامی بچسبانند و بدون اینکه حتی یک بند از گاتها را خوانده باشند آنرا با مذاهب سامی در یک رده قرار دهند!!! در صورتیکه سرودهای مانتره که از وجدان و اندیشه نیک می گوید را هرگز نمی توان با مذاهب خشن و کشتارگر سامی در یک کفه ترازو قرار داد. هرگز نمی شود گاتهای پاک را که سخن از پاسداری از گیتی ، طبیعت و گیاه و حیوان می گوید با مذاهب ضد انسانی سامی حتی مقایسه نمود. چگونه می شود دین زرتشتی که از همان آغازش می گوید » خوشبختی از آن کسی است که خواستار خوشبختی دیگران باشد » را با مذاهب سامی که از همان بدو تولدشان سنگسار و آدم کشی را برای بشریت به ارمغان آوردند و به دنباله آن جنگهای صلیبی و شکنجه و برده داری براه انداختند و در نهایت هم واپسین فرزندشان همچنان سردمدار تروریسم در جهان است ، هم ارز دانست؟؟؟
اگر براستی دروند نیستیم و این سخنان را از روی نا آگاهی می زنیم، بهتر است تعصب را کنار گذاشته و کمی بیندیشیم. مطالعه را جایگزین تعصب کور و تبلیغات ادیان سامی کنیم. اجازه ندهیم دین پاک آریایی ما قربانی مذاهب سامی شود. این همان اندیشه ای است که کوروش ها و فردوسی ها از آن آموزشها پرورش یافتند و سر مشق جهانیان شدند. بیایید پاسدار این اندیشه و فرهنگ و دین و آیین باشیم…
نگارنده : نازنین زرین کلاه
khat19-pahlavi-9212
Advertisements

5 پاسخ به “» دین » قربانی » مذهب «

 1. You are way too late for this kind of speech, or talking; you missed the train long time ago; it is what it is, because of you stupid people had failed to deliver Good thoughts, Good words, and Good deeds. This is the nicest way I can put it.

 2. یک عضو سپاه پاسداران از ایران

  اگر منظور از دین همان وجدان پاک انسانی باشد همه فرهیختگان دنیا این مفهوم را می پذیرند
  وگرنه ما از مذاهب ابراهیمی جز عقب ماندگی و خون و جنایت چیزی ندید ه ایم .
  نفرت بر آخوندها با عقاید مزخرفشان

  • با درود. در اوستا واژه دین از ریشه دئنا و به معنی وجدان می باشد. داشتن وجدان بسیار نیکوست. اما داشتن مذهب موجب دردسرهایی شده که بشریت در طول هزاره ها متحمل آن شده.

 3. با درود بیکران بر اهورا مزدا و زرتشت و یاران راستین اش.نوشتار بسیار درست و زیبایی بود .به راستی تمام مذاهب سامی بویژه یهودیت والسلام بهترین قوانینشآن را از سخنان زرتشت ربوده و بدترین احوالشان زاده خودپرستی آن پیام آوران است

  • کاملا درست میفرمایید. اندیشه های آریایی، مهر پرستی و زرتشتی بسیار زیبا و خردمندانه هستند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s